Alışveriş sepetiniz boş!
TL $
Hoşgeldin ziyaretçi giriş yapın ya da kayıt olun.

Sıkça Sorulan Sorular

1-) Neden Güvenlik Kamera Sistemi Kurdurmalıyım ? 

Artan suç oranları yüzünden birçok kişi kendini ve ailesini güvende hissetmemektedir. Gözetim sistemleri bu insanların ailelerini, evlerini ve işlerini güven altına almak için mükemmel bir yoldur.  Yani ev ve işyerinizideki güvenliği sağlamanın en modern yöntemi olan gözetim sistemlerine bu konuda güvenebilirsiniz. 365 gün boyunca hiç durmadan kayıt yapan bu sistemler sayesinde kendinizi devamlı korunuyor hissediceksiniz.

Güvenlik kameraları suçları tesbit edebildiği gibi, caydırıcılık etkisi nedeniyle suçları olmadan önlemektedir. İstatistiklerin gösterdiğine göre, güvenlik kameraları kullanılan yerlerdeki hırsızlık olayları olmayan yerelere göre oldukça azalmıştır. 

Personel takibinde de kullanılan güvenlik kameraları, iş sahipleri için kontrol ve değerlendirme açısından fikir oluşturmakta ve çalışanlarının verimlilikleri artmaktadır. 

​2-)Hangi Çeşit Güvenlik Kamerası Almalıyım ? 

 

  Çok çeşitli sayıda güvenlik kamerası bulunmaktadır ve size uygun olan kamerayı seçmek önemlidir. Gece görüşlü kameralar, dome kameralar, box kameralar, speed dome kameralar, ip kameralar ve gizli kameralar olarak ayrılırlar. Sizin için en uygun kamera, kamerayı dış mekan yada iç mekanda mı, gece, gündüz veya her ikisinde de kullanıcağınız gibi faktörlere göre değişmektedir.

 

Gece görüşlü kameralar en yaygın güvenlik kameralarıdır. Hem iç mekanda hemde dış mekanlarda kullanılmaktadır. Bu kameralar tüm bağlantı aparatları ile birlikte satılmaktadır. Bu kameralar olumsuz hava koşullarına göre üretilmekte ve ekstra bir korumaya ihtiyaç duymamaktadır. Çoğu kamera 3.6mm açıli lens ile gelmektedir. 3.6mm geniş açılı bir lenstir. Lens değeri arttıkça açı daralır ve mesafe yakınlaşır. Gece görüşlü kameralar gece görüşlerini üzerlerinde bulunan IR Ledler sayesinde sağlamaktadır. Gözle görülmeyen kızıl ötesi ışınlar sayesinde karanlık ortamlarda görüntü alabilen bu kameraların gece görüş mesafeleri üzerilerinde bulunan led saysına göre değişkilk göstermektedir.

Dome kameralar iç mekanlarda tercih edilmekte ve estetik bir görüntüye sahiptir. Dome kameralarında IR Ledleri bulunmakta ve gece görüşleri bulunmaktadır. 

Day and Night özelliği bulunan Box kameralar, IR Ledleri bulunmamasına rağmen yazılımlarıyla birlikte çok kısık ışıklarda bile görüntü alabilmektedir. Profosyonel sistemlerde genellikle box kameralar kullanılır. Lensleri ayrı satılan box kameralara takıldıkları yerlere ve göreceleri mesafelere göre lens seçilmelidir. Plaka okuma sistemlerinde, kuyumcularda ve para takibi yapılacak yerlerde genelde box kameralar tercih edilir.

Speed Dome Kameralar en gelişmiş güvenlik kameralarıdır. Bilgisayar üzerinden kontrol edilebilinen Speed Dome Kameralar 360 derece dönebilir ve bilgisayar üzerinden gerçek zoom yapabilirler. Kendi özel klavyelerinden kontrol edilebileceği gibi, görüntü izleme yazılımları üzerindende mouse ile kontrol edilebilmektedir.

Bir başka seçenekde gizli kameralardır. Bu gizli kameralar duman detektörü görünümlü veya alarm pır görünümlü olup, kamera olarak fark edilmemektedir. Bu kameraların ledleri bulunmadığı için gece görüşleri bulunmamaktadır.

3-)Dvr Kayıt Cihazları Neden Önemlidir ? 

DVR Kayıt Cihazları kamera kayıt sistemlerinin beyinlerini oluşturmaktadır. Güvenlik ve denetim sağlamak istediğiniz yerdeki kameraların görüntüleri bu DVR Kayıt Cihazlarına aktarılarak burada depolanmaktadır. Görüntü kalitesi, kullanım kolaylığı, geniş arşivleme, senkronize ses kaydı, uzaktan erişim, gözetleme, gelişmiş alarm özellikleri, ekonomik fiyat ve buna benzer birçok özelliği tek bir sistemde birarada kullanıcılara sunar.